Strona główna » Polska

​Nowoczesna wkrótce zaprezentuje nowy program polityczny

Jak odebrać władzę PiS oraz w jaki sposób naprawić polskie państwo po rządach obecnej władzy - odpowiedzi m.in. na te pytania ma dać nowy program polityczny Nowoczesnej, którego zarysy wkrótce zostaną przedstawione - poinformował PAP Paweł Rabiej z zarządu Nowoczesnej. Czytaj dalej »

​Rafalska: Komitet Stały Rady Ministrów w tym tygodniu o obniżeniu wieku emerytalnego

W tym tygodniu Komitet Stały Rady Ministrów będzie pracował nad opinią rządu wobec prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego - zapowiedziała w poniedziałek podczas obrad Rady Dialogu Społecznego minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Czytaj dalej »

Kaczyński: Mieliśmy do czynienia z opętaniem

​Jarosław Kaczyński mówi, że pogrom białostockich Żydów był pierwszym krokiem do zaplanowanej i zrealizowanej przez Niemców zbrodni holokaustu. Prezes PiS bierze udział w obchodach 75. rocznicy zamordowania przez Niemców dwóch tysięcy mieszkańców narodowości żydowskiej. Czytaj dalej »

​Szef NIK: Żadnych przepisów prawa nie złamałem

Żadnych przepisów prawa na żadnym etapie nie złamałem - powiedział w poniedziałek dziennikarzom prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, odnosząc się do wniosku prokuratury o uchylenie mu immunitetu. Zdaniem prezesa, trwająca procedura da mu okazję do wykazania tego. Czytaj dalej »

​Gniezno: Tragiczny finał poszukiwań 16-latka z Wielkiej Brytanii

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie poinformowała o tragicznym finale poszukiwań 16-latka. Ciało chłopaka wyłowiono w poniedziałek rano z jeziora Koszyk. Czytaj dalej »

Przymusowe lądowanie samolotu w Gdańsku. Powodem agresywny pasażer

Funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Gdańsku interweniowali na pokładzie samolotu lecącego z Londynu do Rygi. Maszyna musiała przymusowo wylądować w Gdańsku, a powodem był 46-letni obywatel Łotwy, który uprzykrzał lot współpasażerom. Czytaj dalej »

​Czerwona nota Interpolu za Polakiem. 63-latek zatrzymany

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 63-letniego Tadeusza W. poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu wydanej przez USA. Mężczyzna był poszukiwany za kradzież 50.000 dolarów i oszustwa na sumę 3000 dolarów. Czytaj dalej »

Odchodzi pierwsza w historii szefowa CBŚP

Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji Renata Skawińska złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska. Czytaj dalej »

​Białystok: Obcokrajowcy pobili sześciu Polaków

W jednym z lokali gastronomicznych w Białymstoku doszło do bójki z udziałem Turków i Polaków - informuje Wspolczesna.pl. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja. Czytaj dalej »

Rząd reformuje szkołę. Bardzo ważne zmiany

Osiem lat szkoły podstawowej, w tym edukacja wczesnoszkolna w klasach I-IV i powrót do czteroletniego liceum ogólnokształcącego - takie zmiany zapowiedziała w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Toruniu szefowa MEN Anna Zalewska. Czytaj dalej »